OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 03.04.2022

  1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wszystkich, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zapraszamy do udziału w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych; uroczyste poświęcenie o 11.00 na zewnątrz kościoła, a następnie procesja do świątyni. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
  5. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Od dzisiejszej niedzieli można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.
  6. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy tej okazji dziękujemy wspólnotą działającym przy naszej parafii: Legionu Maryi, Honorowej Straży NSPJ, Róży Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu i Biczowania Pana Jezusa za złożoną na ten cel ofiarę. Każda z tych wspólnot wpłaciła po 50 zł.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Koszalińskiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w marcu, a na miesiąc kwiecień o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Lubelskiej.
  8. Kancelaria parafialna w każdy piątek Wielkiego Postu czynna jest od 16:00 do 17:00.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.