Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

 1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:
 • We wtorek – św. Justyna, męczennika
 • W sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Świętą wieczorną.
 2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Po mszy o godz. 9.30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami Lubelską i Koszalińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących ulic:
  • Pierwszego – ul. Łomżyńska
  • Drugiego – ul. Lubelska (przy tym ołtarzu sprawowana będzie msza święta)
  • Trzeciego – ul. Koszalińska
  • Czwartego – ul. Mielecka (przy krzyżu obok przedszkola)

            Zapraszamy całą asystę, poczty sztandarowe, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty. Ponadto prosimy panów o pomoc przy transporcie i stawianiu ołtarzy w czwartek o godz. 6.00.

 1. W czasie oktawy Bożego Ciała, codziennie po wieczornym nabożeństwie czerwcowym odbywać się będzie procesja wokół kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 • I piątek – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00.
 • I sobota – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po mszy świętej wieczornej.
 1. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która będzie miała miejsce w następny piątek, 11 czerwca.
 2. Uczniów klas VI zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Odbędzie się ono we wtorek po mszy św. wieczornej.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.
 4. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.