OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 10.04.2022

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami o godz. 11:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30.

2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w obchodach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Za pobożny udział w tych wydarzeniach, codziennie można uzyskać odpust zupełny.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20:00.

5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Droga Krzyżowa o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z czytaniem Pasji, adoracją krzyża i Komunią świętą. Podczas liturgii będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja całą noc i cały dzień Wielkiej Soboty.

Do adoracji zapraszamy:

Od godz. 21:00 – 22:00 młodzież

22:0 – 24:00 wszystkie wspólnoty

24:00 – 2:00 parafian z ul. Lubelskiej

2:00 – 4:00 parafian z ul. Koszalińskiej

4:00 – 6:00 parafian z ul. Mieleckiej

6:00 – 8:00 parafian z ul. Łomżyńskiej

Spowiedź św. podczas adoracji od godz. 21:00 – 24:00. Przypominamy, że zawsze spowiadamy przed każdą Mszą św.

6. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta oraz powstrzymanie się od spożycia pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy świętej Wigilii Paschalnej.

7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 8:00 – 13:00 i po południu o godz. 17:00, 17:30 i 18:00, a następnie dalsza część adoracji do godz. 20:00. Podczas poświęcenia pokarmów będzie można podzielić się produktami żywnościowymi ze święconki z najbardziej potrzebującymi, czy też złożyć ofiarę na rzecz Parafii.

8. Uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy przyjść ze świecami. Na zakończenie Liturgii procesja rezurekcyjna, przejdziemy ul. Lubelską i Koszalińską. Prosimy o pełną asystę.

9. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt tak jak w każdą niedzielę.

10. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła znajduje się kosz, w którym można umieszczać produkty spożywcze potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

11. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.