Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Na każdej Mszy Św. zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 16:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Ks. Biskup udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
  5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku (o godz.: 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00). Przypominamy, że tego dnia obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  6. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie wspierali nas w przygotowaniach przedświątecznych w kościele. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.
  7. W tym roku chcemy odbyć kolędę w tradycyjny sposób. Rozpoczniemy 03 stycznia od ul. Koszalińskiej. Rozumiemy, że część osób i rodzin może się obawiać wizyty ze względu na wciąż panującą pandemię, dlatego też udamy się do tych rodzin, które chcą przyjąć kapłana we własnym mieszkaniu. Pragniemy także poinformować, że księża z naszej parafii są zaszczepieni przeciwko covid-19. Program kolędy umieszczony jest w gablotach ogłoszeniowych. W intencji tych rodzin, które nas przyjmą w swoich mieszkaniach po kolędzie i w intencji tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zostanie odprawiona Msza św. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.
  8. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia czasu świętowania Bożego Narodzenia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.