OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30.01.2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
  • sobota, 5 lutego – Święta Agata, dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach. Tego dnia odbędzie się poświęcenie chleba ku czci św. Agaty.

3. W tym tygodniu przypadają również:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej mszy św. adoracja do godz. 21.00.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź od 17.30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego po wieczornej Mszy św.

4. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9:00 i 18:00.

5. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Ofiary zbierane do puszki w tym dniu przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

6. Bardzo prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych. Chętnych zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość w tym trudnym czasie, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

9. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.