OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 27.03.2022

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

4. W poniedziałek przypada 13. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

5. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy modlitewnej działającej w naszej parafii.

6. W sobotę przypada 17. r. śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

7. Również w sobotę będziemy przeżywać wielkopostny dzień skupienia. Msze św. w tym dniu o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00. Spowiedź święta rano od godz. 8:30 do 11:00 i popołudniu od godz. 17.30.

8. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Od przyszłej niedzieli można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

9. Kancelaria parafialna w każdy piątek Wielkiego Postu czynna jest od 16:00 do 17:00.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.