Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 23.01.2022

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Jak to było zapowiadane w ubiegłą niedzielę, dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Sosnowieckiego Seminarium. W imieniu przełożonych
i kleryków składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
  • środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus, bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
  • piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

3. W poniedziałek, 24 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, modlimy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

4. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W środę, 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy modlitewnej działającej w naszej parafii.

6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, cenne sugestie i ofiary. W intencji wszystkich rodzin, które przyjęły kapłana po kolędzie oraz w intencji tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli, zostaną w tym tygodniu odprawione Msze święte o godz. 18:00 podczas, których będziemy polecać wszystkie rodziny, osoby samotne, starsze, aby były Bogiem silne, wypraszając Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia na cały Nowy rok Pański 2022.

Zapraszamy:

  • Poniedziałek – ul. Koszalińska – numery parzyste
  • Wtorek – ul. Koszalińska – numery nieparzyste
  • Środa – ul. Lubelska – numery parzyste
  • Czwartek – ul. Lubelska – numery nieparzyste
  • Piątek – ul. Łomżyńska
  • Sobota – ul. Mielecka

Na Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Parafii.

7. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość w tym trudnym czasie, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

8. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając was o pamięci w modlitwie. Wszystkich powierzamy Macierzyńskiej Opiece Maryi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.