OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 20.03.2022

  1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu, która jest zarazem trzecią niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone są na potrzeby parafii.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia przypada 30. rocznica utworzenia Diecezji Sosnowieckiej. Msza święta jubileuszowa w katedrze o godzinie 18:00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego, byłego osobistego sekretarza św. Jana Pawła II. Natomiast w niedzielę 27 marca o godz. 19:00 w katedrze odbędzie się koncert z udziałem Filharmonii Śląskiej. Podczas tych wydarzeń będzie prowadzona kwesta na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tych uroczystościach.
  4. W gablotach ogłoszeniowych umieszczone jest podziękowanie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka za pomoc udzieloną osobom dotkniętym wojną na Ukrainie.
  5. Kancelaria parafialna w każdy piątek Wielkiego Postu czynna jest od 16:00 do 17:00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.