Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

  1. Dzisiaj III niedziela wielkanocna, którą Kościół przeżywa jako Niedzielę Biblijną. Rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny.
  2. Z tej okazji, uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego, każdy z nas po mszy św. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią fragmentu Pisma Św. Z przygotowanego koszyka leżącego na stoliku przy wyjściu z kościoła – po krótkiej osobistej modlitwie – zabierzmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze, niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma Św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia, przez wszystkie dni, aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Instrukcja jak odnaleźć dany fragment, znajduje się na tablicy przy wyjściu.
  3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.