Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 16.01.2022

1. Dziś II Niedziela zwykła, która jest zarazem III Niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby Parafii. Dziś również przeżywamy Niedzielę Powołań i gościmy kleryka Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Z tej racji w przyszłą Niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Sosnowieckiego Seminarium.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
  • środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
  • piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. W tym tygodniu zakończymy już wizytę kolędową w tradycyjnej formie. Plan „kolędy” jest wywieszony w gablotach oraz opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy, cenne sugestie i ofiary. W intencji rodzin, które przyjęły kapłana po kolędzie oraz w intencji tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli, zostaną odprawione Msze święte, tak jak to było w ubiegłym roku. Każdego dnia, Msza święta sprawowana będzie w intencji mieszkańców danej ulicy oraz bloku. Grafik tychże Mszy świętych podany zostanie w przyszłą niedzielę.

6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym słowem.

7. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość w tym trudnym czasie, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

8. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając was o pamięci w modlitwie. Wszystkich powierzamy Macierzyńskiej Opiece Maryi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.