OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 13.03.2022

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła organizowana jest zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom – „Bóg zapłać”.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
 3. Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlimy się za następcę Świętego Piotra.
 4. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Lista, na której wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę postu, wyłożona jest na stoliku znajdującym się przy filarze.
 5. We wtorek, 15 marca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 6. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 7. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz.7:30 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
 8. Misje święte są organizowane co 10 lat. Ze względu na epidemię nie odbyły się w ubiegłym roku, dlatego planujemy, aby je zorganizować z okazji peregrynacji krzyża i relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II, które przybędą do naszej Parafii w dzień poprzedzający odpust parafialny tj. 8 czerwca. Misje w naszej Parafii rozpoczną się 5 czerwca i będą trwać tydzień. Z tego też powodu nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Zapraszamy na dzień skupienia i spowiedź św. 2 kwietnia. Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne.
  Za wszelką życzliwość w tym trudnym dla nas czasie, niech Bóg hojnie wynagrodzi.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.