Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej adorujemy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Zapraszamy na Msze Święte o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. Po Mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21:00.
 3. Piątek, 7 stycznia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.: 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00.
 4. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Koszalińskiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w grudniu, a na miesiąc styczeń o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Lubelskiej.
 5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego
 6. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie wspierali nas w przygotowaniach przedświątecznych w kościele. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.
 7. W tym roku chcemy odbyć kolędę w tradycyjny sposób. Rozpoczniemy 03 stycznia od ul. Koszalińskiej. Rozumiemy, że część osób i rodzin może się obawiać wizyty ze względu na wciąż panującą pandemię, dlatego też udamy się do tych rodzin, które chcą przyjąć kapłana we własnym mieszkaniu. Prosimy o zaznaczenie, która część składanych ofiar na kolędę jest przeznaczona na kościół. Pragniemy także poinformować, że księża z naszej parafii są zaszczepieni przeciwko covid-19. Program kolędy umieszczony jest w gablotach ogłoszeniowych i na stronie Parafii.
  W intencji tych rodzin, które nas przyjmą w swoich mieszkaniach po kolędzie i w intencji tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjąć kapłana po kolędzie, zostaną odprawione Msze święte, tak jak to było w ubiegłym roku.
 8. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką hojność i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając was o pamięci w modlitwie. Wszystkich powierzamy Macierzyńskiej Opiece Maryi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.