OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 06.03.2022

1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. adorujemy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej świątyni:

  • w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:30
  • w każdy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży oraz 17:30 dla dorosłych.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebraliśmy 5.600 zł.

4. Fundacja dla Młodych wraz z Klubem Bakcyl ma przyjemność zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli na kiermasz, którego celem jest wsparcie ludności ukraińskiej dotkniętej wojną. Kiermasz odbędzie się 12 marca w godz.: 11:00 – 15:00 przy Klubie Bakcyl, ul. Koszalińska 25.

5. Na prośbę ks. bpa Grzegorza Kaszaka kontynuujemy wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”, która jest wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Listy są wyłożone na stoliku przy filarze – wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w lutym, a na miesiąc marzec o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

7. We wtorek, 8 marca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

8. Wszystkim paniom – z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, życzymy obfitości Bożych darów, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

9. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest nieczynna.

10. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.