Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu, a zarazem III niedziela miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone są na potrzeby parafii.
  2. Pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy za tydzień Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji przy wyjściu z kościoła będzie organizowana zbiórka do puszek. Bóg zapłać za tę misyjną ofiarę.
  3. Zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa. W piątki droga krzyżowa o godz. 17.00 dla dzieci oraz 17.30 dla dorosłych. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30.
  4. Komunikat Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu: Rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona naszego seminarium, w Roku św. Józefa, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz przekaże do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej. Do owej listy wpisać się można przy wyjściu z naszej świątyni.
  5. Oprócz obejrzenia online transmisji mszy św. niedzielnej z godz. 11.00 będzie możliwość obejrzenia również nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.30.
  6. Na środku kościoła wystawiony jest do adoracji krzyż (cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontakt bezpośredniego). Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość w tym trudnym czasie, niech Bóg hojnie wynagrodzi.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.