OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

1. Dzisiaj IV niedziela zwykła, która obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych.

2. We wtorek – 31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jan Bosko.

3. W czwartek – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18.00. W tym dniu przychodzimy z gromnicami, które pobłogosławimy podczas każdej Mszy świętej. Prosimy o zaopatrzenie się w osłonki na świece w trosce o posadzkę i ławki. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.

4. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź w kościele od godz. 17:30.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

5. Bardzo prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych. Chętnych zapraszamy w piątek po rannej Mszy św.

6. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.