OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Przypadająca 19 marca uroczystość św. Józefa została przeniesiona na jutro.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17:30.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.
 4. W sobotę – 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Cena Baranka Wielkanocnego 6 zł. Środki pozyskane ze sprzedaży baranków pozwalają Caritas prowadzić i rozwijać dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie zbiórki żywności w sklepie Biedronka w dniach 17 – 18 marca.
 7. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Lista, na której wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę postu, wyłożona jest na stoliku znajdującym się przy filarze.
 8. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy tej okazji dziękujemy wspólnotom działającym przy naszej parafii: Honorowej Straży NSPJ i Róży Biczowania Pana Jezusa za złożoną na ten cel ofiarę. Każda z tych wspólnot wpłaciła po 50 zł.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.