OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023

1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Jutro pierwsze nabożeństwo majowe odprawimy przy krzyżu obok przedszkola. Zgromadzimy się na miejscu o godz. 17:30 następnie po zakończeniu nabożeństwa przejdziemy na Mszę św. do kościoła.

3. Jutro także – 1 maja przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców.

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.

5. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00. Prosimy zwrócić uwagę, że jest to porządek świąteczny, a nie niedzielny.

6. W tym tygodniu patronują nam: 2 maja – św. Atanazy; 4 maja – św. Florian, patron hutników i strażaków; 6 maja – św. Apostołowie Filip i Jakub.

7. W tym tygodniu przypadają również:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:00. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

8. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna nieczynna.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.