OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

1. Dzisiaj już IV – ostatnia niedziela Adwentu. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie o godzinie 18.00.

3. W sobotę, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia – Msza święta tylko rano o godz. 8:00. Po niej złożymy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Pasterka o godz. 24:00 – zapraszamy wszystkich. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.

5. W niedzielę, 25 grudnia, uroczystość Bożego Narodzenia, obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. – zapraszamy o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00.

6. W poniedziałek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto św. Szczepana. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Opłatki i świece Caritas można nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w tradycyjnej formie tak jak to było w ubiegłym roku. Kolędowanie rozpoczniemy 28 grudnia.Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Na radosne przeżycie wieczerzy wigilijnej i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim z serca błogosławimy…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.