OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi Ks. Sławomir, Sercanin z naszego Dekanatu. W niedzielę Msze Święte wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w środę pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby przygotować się rzetelnie do spowiedzi świętej i nie odkładać jej na później. W środę również na Mszy Świętej o godz. 8:00 i 18:00 odbędzie się obrzęd namaszczenia chorych. Pomóżmy osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła. Ofiary zbierane na tacę od poniedziałku do środy będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty. Szczegółowy program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

2. Równocześnie z rekolekcjami parafialnymi odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów SP 39. Zajęcia rekolekcyjne odbędą się w kościele według programu dla poszczególnych grup wiekowych, który znany jest w szkole.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go w naszych modlitwach Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej.

5. Na stoliku przy filarze można zapisać się na listę osób, które zadeklarują w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji jeden dzień postu o chlebie i wodzie. Trzeba wpisać swoje imię i nazwisko, oraz datę postu. Lista tych osób zostanie przekazana Księdzu Biskupowi jako dar ołtarza na Mszy Świętej Krzyżma w Wielki Czwartek w katedrze sosnowieckiej.

6. Bóg zapłać za ofiary do puszki na pomoc misjonarzom. Zebraliśmy 910 zł.

7. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby Parafii.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. Na owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych i całego tygodnia Wszystkim z serca błogosławimy…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.