OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2022

 1. Dziś już trzecia niedziela Wielkanocy. W całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Dzisiaj pierwsze nabożeństwo majowe odprawimy przy krzyżu obok przedszkola. Zgromadzimy się w kościele o godz. 17:30 skąd wyruszymy procesyjnie z figurką Matki Bożej pod krzyż.
 3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców.
 4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny.
 5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00.
 6. W tym tygodniu patronują nam: 2 maja – Św. Atanazy; 4 maja – Św. Florian, patron hutników i strażaków; 6 maja – Św. Apostołowie Filip i Jakub.
 • W tym tygodniu przypadają również:
  Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:00. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
 • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.