OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022

1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete – radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę;
  • w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Roraty w naszej świątyni codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.

4. Przy wyjściu z Kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – małe w cenie 7 zł i duże w cenie 18 zł.

5. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje także paczki świąteczne dla najuboższych z naszej Parafii. Można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w kościele po każdej Mszy św. jak również i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

7. We wtorek, 13 grudnia, przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

8. W piątek, 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

8. Od soboty, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

10. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby Parafii.

11. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim z serca błogosławimy. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.