OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023

1. Dzisiaj II niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
  • czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
  • sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.

3. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym życzymy Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radości życia wiecznego.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym słowem.

6. Dobiegła końca tegoroczna wizyta kolędowa. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas zaprosili i przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. „Bóg zapłać” także za złożone z tej okazji ofiary.

7. Rozpoczyna się czas zimowych ferii. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy dobrego odpoczynku od codziennych zajęć i obowiązków oraz szczęśliwego powrotu do domu.

8. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.