OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła organizowana jest zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom – „Bóg zapłać”.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

3. We wtorek, 7 marca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VI.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy 12 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ksiądz Sławomir, Sercanin z naszego dekanatu. W niedzielę Msze św. wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w środę pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek, wtorek i środę ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla Księdza Rekolekcjonisty. Szczegółowy program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.

5. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Lista, na której wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę postu, wyłożona jest na stoliku znajdującym się przy filarze.

6. Bóg zapłać za ofiary do puszki na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Zebraliśmy 1500 zł.

7. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w lutym, a na miesiąc marzec o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

8. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.