OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel – „Bóg zapłać” za hojność i życzliwość!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej świątyni o godz. 9:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość dokonania duchowej adopcji dziecka poczętego. O godz. 12:00 rozpocznie się tzw. „Godzina Łaski”. Wszystkich, którzy będą mogli przyjść w Godzinę Łaski serdecznie zapraszamy do naszego kościoła.

3. Rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku. Prowadzi je o. Jacek, Redemptorysta z Krakowa. W niedzielę Msze św. z naukami wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek i we wtorek o godz. 9:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i we wtorek ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla o. Rekolekcjonisty. Program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz podany na stronie internetowej naszej Parafii.

4. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W drodze wyjątku w poniedziałek i we wtorek w czasie trwania rekolekcji roraty o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII odbędzie się w poniedziałek i we wtorek (5 i 6 grudnia) o godz. 16:30.

6. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych i potrzebujących naszej pomocy. Świece w cenie 7 zł.za małą i 18 zł. za dużą, można nabyć po każdej Mszy Świętej.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w kościele po każdej Mszy św. jak również i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

8. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w listopadzie, a na miesiąc grudzień o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.