OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie – „Bóg zapłać”.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. W sobotę, 4 marca, obchodzimy liturgiczne święto św. Kazimierza.

5. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź w kościele od godz. 17:00.
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy 12 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ksiądz Sławomir, Sercanin z naszego dekanatu. W niedzielę Msze św. wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w środę pół godziny przed każdą Mszą św. Szczegółowy program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.

7. Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych odbędą się w Domu „Szilo” w Czeladzi w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (3, 4 i 5 marca br.). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19:15, poprowadzi je ks. Dawid Kuczek. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.

8. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Listy są wyłożone na stoliku przy filarze – wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę postu.

9. Przyszła – II Niedziela Wielkiego Postu będzie obchodzona jako – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ich wysiłki wesprzemy ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

10. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.