OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • w środę – św. Andrzeja, Apostoła
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

3. W tym tygodniu

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

4. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 4 grudnia i będą trwały tradycyjnie trzy dni. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek, Redemptorysta z Krakowa. W niedzielę Msze św. wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Szczegółowy program rekolekcji będzie rozwieszony w gablotach ogłoszeniowych.

5. Roraty w naszej Parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII odbędzie się w czasie rekolekcji adwentowych 5 i 6 grudnia o godz. 16:30.

7. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – małe w cenie 7 zł i duże w cenie 18 zł.

8. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w kościele po każdej Mszy św. jak również i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

9. W przyszłą niedzielę 4 grudnia będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.